header
QR Kod
TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku

TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku

1.3.6 geliştirici Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu
(0 İncelemeler) Nisan 16, 2024
TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku

En Son Versiyon

Versiyon
1.3.6
Güncelle
Nisan 16, 2024
Geliştirici
Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu
Kategoriler
Oyunlar
Platformlar
Android
İndirmeler
0
Lisans
Free
Paket Adı
com.trtcocuk.kitaplik
Şimdi İndir

TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku Hakkında Daha Fazla

TRT Çocuk Kitaplık, çocuklar için özel olarak tasarlanmış sesli ve animasyonlu yüzlerce çocuk kitabını içeren bir kütüphanedir.

TRT Çocuk Kitaplık, çocuklara hem eğlenceli hem de eğitici bir okuma deneyimi sunan bir uygulamadır. İçerisinde çeşitli sürprizlerle dolu interaktif aktiviteler ve oyunlar bulunmaktadır. Bu sayede çocuklar kendilerine özel bir dünya yaratıp, keyifli vakit geçirebilirler. Uygulamada yer alan beş farklı adacıkta, yüzlerce hikaye ve masal bulunmaktadır. Hayatın içinden, meraklı bilgin, bizim masallar, doğanın masalı ve bizim kahramanlar adacıklarında çocuklar için özenle seçilmiş hikayeler yer almaktadır. Bu hikayeler, çocukların hayal dünyalarını zenginleştirir ve geliştirir.

TRT Çocuk'un sevilen yapımlarından olan Pırıl, Rafadan Tayfa, Ege ile Gaga, Aslan, Akıllı Tavşan Momo ve Kare'nin macera dolu hikayeleri de uygulamada yer almaktadır. Böylece çocuklar, okuma ve dinleme yoluyla bu sevilen karakterlerle daha yakından tanışabilirler.

Uygulama, internetsiz ve çevrim dışı da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Böylece çocuklar her zaman ve her yerde kitapları okuyabilir ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Ayrıca uygulamada yer alan çocuk kitaplarının hepsi, seçkin yayınevlerinin pedagog onayıyla hazırlanmıştır. Bu da ailelerin çocuklarına güvenle okuma imkanı sunar.

TRT Çocuk Kitaplık, okul öncesi ve okul dönemi çocuklarının okuma becerilerini geliştiren etkileşimli bir öğrenme kaynağıdır. Renkli ve resimli içerikleri, hikayeleri ve interaktif oyunları sayesinde çocukların dil, bilişsel, görsel ve duygusal becerilerini destekler. Ayrıca labirent, kart eşleştirme, yapboz ve nokta birleştirme gibi oyunlar, çocukların akıl yürütme, problem çözme ve dikkat becerilerini geliştirir.

Uygulama içi arama özelliği sayesinde kitaplara hızlı ve kolayca erişim sağlanabilir. Ayrıca eğlenceli ve güvenilir tasarımı sayesinde kitapları reklamsız ve ücretsiz keşfetme imkanı sunar. Ücretsiz üyelik ile oluşturulan 'Ebeveyn Paneli' sayesinde her çocuk için ayrı bir profil oluşturulabilir ve çocuğun yaşına uygun kitaplara erişilebilir. Ayrıca aktif hale gelen ayraç özelliği sayesinde kitaba kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

'Ebeveyn Paneli', güvenli şifreleme ile erişilebilen bir özelliktir. Bu panel sayesinde aileler, çocukların okudukları kitaplar, ilgi duydukları kitap türleri, okuma süreleri, uygulamada geçirdikleri toplam süreler, okudukları sayfa sayıları, bölüm sonu aktivite sorularıyla kitabı anlama düzeyleri ve interaktif oyunlarla elde ettikleri görsel, dil, bilişsel ve duygusal kazanımları detaylı bir şekilde takip edebilirler.

TRT Çocuk Kitaplık, çocukların aileleriyle

Uygulamayı Oyla

Yorum ve İnceleme Ekle

Kullanıcı İncelemeleri

0 incelemeye göre
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum ve İnceleme Ekle
E-postanızı hiç kimseyle paylaşmayacağız.