header
QR Kod
RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları

RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları

3.0.38 geliştirici RitimUS
(0 İncelemeler) Nisan 06, 2024
RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları

En Son Versiyon

Versiyon
3.0.38
Güncelle
Nisan 06, 2024
Geliştirici
RitimUS
Kategoriler
Oyunlar
Platformlar
Android
İndirmeler
0
Lisans
Free
Paket Adı
com.ritimus.ritimus
Şimdi İndir

RitimUS: Eğitici Zeka Oyunları Hakkında Daha Fazla

RitimUS, çocukların zihinsel gelişimlerine en eğlenceli oyunlar ile katkı sunan güvenli oyun sahasıdır ve uygulamanın en temel amacı birinci sınıftan başlayıp ortaokula gelene kadar her öğrencinin sözel, sayısal, işitsel, görsel ve kinestetik becerilerine katkı sunarak buna hizmet eden zeka türlerini desteklemektir.

RitimUS, ilkokul öğrencileri için tasarlanmış bir eğitim uygulamasıdır. Uygulamada Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dil seçeneği bulunmaktadır. Öğrencilerin zeka türlerini ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen oyunlar içerir. Zeka türleri arasında mantıksal/matematiksel, uzamsal/görsel, dilbilimsel/sözel, armonik/ritmik ve kinestetik zeka bulunmaktadır. Problem çözme becerileri ise analitik, inovatif, yanal, adaptif ve öğrenmeye dayalı çözümleme şeklinde sınıflandırılmıştır. Oyunlara başlamak için öğrencilerin kayıt olması gerekmektedir. Bu kayıt işlemi e-posta ve şifre belirleyerek ya da Google/Facebook/IOS hesaplarıyla gerçekleştirilebilir. Oyunlara başlamadan önce, öğrencinin cinsiyeti, adı ve sınıfı gibi bilgilerin girilmesi istenir. Kayıt işleminden sonra öğrenciye yönelik bir anket doldurulur. Bu anket, öğrencinin oyunlara ne sıklıkta ve hangi sırayla oynayacağına karar vermede yardımcı olur. RitimUS oyunları pedagojik sertifikalıdır ve pedagoglar tarafından denetlenmektedir. Oyunlarda şiddet, cinsellik ve madde kullanımına özendirici unsurlar bulunmaz. Oyunlar için belirlenen süre 40 dakikadır ve oyunların düzenli oynanması, çocukların gelişimine katkıda bulunur. Ayrıca, oyunların oynanmasının uygun olduğu saatler konusunda da uyarılar yapılmaktadır. Ödül Al bölümü, oyunların daha eğlenceli hale getirilmesi için eklenmiştir. Bu bölümde, günlük olarak avatar itemleri, altın ve elmas kazanılabilir. Sezon bölümünde ise oyunların kazanılan anahtarlarla açılan sandıklar ve hediyeler sunan bir sistem geliştirilmiştir. RitimUS'ta 100'den fazla oyun bulunur ve her ay yeni oyunlar eklenir. Oyunlar arasında zorluk seviyesi değişen bölümler vardır. Oyunlarda kazanılan altın ve elmaslar, avatar geliştirmek için kullanılabilir. Ayrıca, oyunlarda kazanılan puanlar, skor tablosunda en çok puan toplayan 50 öğrencinin yer almasını sağlar ve bu tablo her gece güncellenir. Oyunların oynanmasıyla elde edilen verilere göre, öğrencilerin başarılı olduğu ve geliştirmesi gereken alanlar grafiklerle listelenir. Ücretli üyelik özelliklerine sahip olan kullanıcılar, sınırsız oyun oynama, uzmanlar tarafından hazırlanan performans raporları, gelişim ve sıralama grafikleri ve gelişime göre oyun önerileri gibi avantajlardan yararlanabilirler. Öğrencilerin gelişimini önemseyen ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlayan RitimUS, tüm dünyada ilkokul seviyesindeki çocuklar için eğitici bir zeka oyunu platformu olarak hizmet vermektedir.

Uygulamayı Oyla

Yorum ve İnceleme Ekle

Kullanıcı İncelemeleri

0 incelemeye göre
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum ve İnceleme Ekle
E-postanızı hiç kimseyle paylaşmayacağız.