Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

PlayerUnknown’s Battlegrounds

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

PlayerUnknown’s Battlegrounds 2017 Yılında Aramıza Katılıp, Oyun Dünyasını Yeni Bir Janraya Yöneltmiş Öncü Oyunlardan Biridir.

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani kısaca PUBG, battle royale türündeki oyunların belki ilki değildir ama en önemlisi ve en çok oyuncuya sahip olanıdır diyebiliriz. Oyun dünyasını battle royale janrasına sürüklemiştir ve arkasından sayamayacağımız kadar battle royale türünde oyun piyasaya çıkmıştır.

Battle Royale Nedir?

Battle Royale bir grup insanın silah, zırh ve işlevsel herhangi bir eşyası olmadan ıssız bir adaya düşüp etrafta bulduğu silah, zırh vb. işlevsel eşyaları kullanarak diğer oyuncuları öldürüp son kalan olmaya çalıştığı oyun türüdür.

PUBG’nin rakiplerine kıyasla farklı yaptığı şeylerden biri ise gerçekçi bir oynanış deneyimi sunmasıdır. Gerçekçi grafikleri ve oyunun içinde bulunan silahların gerçek hayatta bulunması gibi özellikleri oyunu daha çekici hale getiriyor.

Oyunun içerisinde sürekli güncellenen 4 harita bulunmakta. Bu haritaların her birinin özellikleri doğası çevre ögeleri birbirinden farklı, hatta boyutları bile çok farklı. Her biri için farklı oynanış taktikleri gerektirmesi de olası.

FPS (birinci şahıs) ve TPS (üçüncü şahıs) oynanış seçeneklerinin bir arada bulunduğu PUBG’de aynı zamanda arkadaşlarınızla birlikte 4 kişilik bir manga (squad) olarak oynama şansına sahipsiniz. O anda oynayacak arkadaş bulamadıysanız bile oyun içinde sizin gibi insanlarla birlikte girme şansınız var. Rastgele olarak takımınız oyun tarafından kurulacaktır. Hatta bu sayede yeni arkadaşlıklar kurmanız bile olası.

Bunların yanı sıra kendinizi test etmek için 1-man squad olarak tek başınıza 4 kişilik gruplara karşı savaşmanız da mümkün.

Bu heyecanı henüz tatmadıysanız eğer hala geç değil.

PlayerUnknown’s Battlegrounds YAPILAN YORUMLAR