header
QR Kod
Voice Access

Voice Access

geliştirici Google LLC
(0 İncelemeler) Mayıs 01, 2024
Voice Access Voice Access Voice Access Voice Access Voice Access Voice Access

En Son Versiyon

Güncelle
Mayıs 01, 2024
Geliştirici
Google LLC
Kategoriler
Araçlar
Platformlar
Android
İndirmeler
0
Lisans
Free
Paket Adı
com.google.android.apps.accessibility.voiceaccess
Şimdi İndir

Voice Access Hakkında Daha Fazla

Voice Access helps anyone who has difficulty manipulating a touch screen (e.g. due to paralysis, tremor, or temporary injury) use their Android device by voice.

Voice Access, Türkçe konuşma komutlarını kullanarak birçok işlemin gerçekleştirilmesini sağlayan bir uygulamadır. Temel navigasyon, mevcut ekranın kontrolü ve metin düzenleme gibi birçok işlem sesli komutlar ile gerçekleştirilebilir. Özellikle motor eksikliği olan kullanıcılar için tasarlanmış olan bu uygulama, kullanıcıların günlük hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Yardım almak istediğinizde, kısa bir komut listesi görmek için her zaman "Yardım" diyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların en sık kullandıkları komutları tanıtan bir öğretici de bulunmaktadır. Bu öğretici, Voice Access'i başlatma, dokunma, kaydırma, temel metin düzenleme ve yardım alma gibi konuları kapsamaktadır.

Google Asistan'ı kullanarak "Hey Google, Voice Access" diyerek uygulamayı başlatabilirsiniz. Bunun için, "Hey Google" algılamasını etkinleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, Voice Access bildirimine veya mavi Voice Access düğmesine dokunarak da konuşmaya başlayabilirsiniz.

Voice Access'i geçici olarak duraklatmak için "dinlemeyi durdur" diyebilirsiniz. Uygulamayı tamamen devre dışı bırakmak isterseniz, Ayarlar > Erişilebilirlik > Voice Access seçeneklerine giderek anahtarı kapatmanız yeterlidir.

Ek destek için, Voice Access yardım bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Bu uygulama, kullanıcıların motor eksikliği olan kişilere yardımcı olmak için Erişilebilirlik Hizmet API'sini kullanmaktadır. Bu API, ekran üzerindeki kontroller hakkında bilgi toplamak ve kullanıcının konuşma komutlarına göre bunları etkinleştirmek için kullanılmaktadır.

Uygulamayı Oyla

Yorum ve İnceleme Ekle

Kullanıcı İncelemeleri

0 incelemeye göre
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum ve İnceleme Ekle
E-postanızı hiç kimseyle paylaşmayacağız.