header
QR Kod
Kuran Hikayeleri~Peygamberler

Kuran Hikayeleri~Peygamberler

7.6 geliştirici Mehad Games Studio
(0 İncelemeler) Mayıs 26, 2024
Kuran Hikayeleri~Peygamberler Kuran Hikayeleri~Peygamberler Kuran Hikayeleri~Peygamberler Kuran Hikayeleri~Peygamberler Kuran Hikayeleri~Peygamberler Kuran Hikayeleri~Peygamberler

En Son Versiyon

Versiyon
7.6
Güncelle
Mayıs 26, 2024
Geliştirici
Mehad Games Studio
Kategoriler
Oyunlar
Platformlar
Android
İndirmeler
0
Lisans
Free
Paket Adı
com.mehadgamesstudio.quran_stories
Şimdi İndir

Kuran Hikayeleri~Peygamberler Hakkında Daha Fazla

Kuran hikayeleri ”, çocuklar için cazip oyunlar eşliğinde bir animasyon kitabı şeklinde yayınlanan Noble Kuran'dan güzel ve aydınlık hikayeler toplamıdır

"Kuran hikayeleri" adlı uygulama, çocuklara yönelik 17 hikaye oyunu ve tüm dünyadaki Kuran okuyucularına hitap eden ilginç ve dikkat çekici içerik ve grafikler içermektedir. Bu bölümdeki içerik, 15 farklı uluslararası dilde sunulmaktadır. Bu diller arasında Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça, Fransızca, Hintçe, Endonezyaca, Malayca, Çince, Almanca, Bengalce, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Urduca bulunmaktadır.

Birinci Bölüm "Kuran Hikayeleri"nin Öyküleri arasında İbrahim'in (PBUH) idollerle mücadelesi, Musa'nın (PBUH) Firavun'a karşı savaşı ve Süleyman peygamberin Saba kraliçesi ile olan hikayesi gibi önemli öyküler bulunmaktadır. Ayrıca, İslam peygamberi Muhammed'in (Allah'ın huzuru ve nimetleri ona olsun) çocukluk ve ergenlik dönemi, Talut ve Calud'un öyküsü ve genç Davud'un Calut ile mücadelesi de bu bölümde yer almaktadır.

Bölümde ayrıca, İslam peygamberinin yükselişini ve 7 cennete yolculuğunu anlatan bir hikaye, Nuh'un (PBUH) inananların kurtuluş gemisiyle ilgili öyküsü, İsa'nın (PBUH) doğumundan yükselişine kadar olan hikayesi ve Yunus'un (PBUH) balina ile olan hikayesi gibi diğer önemli öyküler de yer almaktadır.

Adem (PBUH) ve Havva'nın yaratılış hikayesi, Zülkarneyn'in hikayesi, Mağara insanlarının öyküsü, Saba halkının hikayesi ve Yusuf peygamberin (PBUH) hikayesi de bu bölümde bulunan diğer önemli öyküler arasındadır. Bu öyküler, çocuklar için eğlenceli bir oyun deneyimi sunarken, dünya çapındaki Kuran okuyucularına da ilginç bilgiler sunmayı amaçlamaktadır.

Uygulamayı Oyla

Yorum ve İnceleme Ekle

Kullanıcı İncelemeleri

0 incelemeye göre
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum ve İnceleme Ekle
E-postanızı hiç kimseyle paylaşmayacağız.