header
QR Kod
History of Art - Sanat Tarihi

History of Art - Sanat Tarihi

1.1.0 geliştirici Historyofart.app
(0 İncelemeler) Nisan 26, 2024
History of Art - Sanat Tarihi History of Art - Sanat Tarihi History of Art - Sanat Tarihi History of Art - Sanat Tarihi History of Art - Sanat Tarihi History of Art - Sanat Tarihi

En Son Versiyon

Versiyon
1.1.0
Güncelle
Nisan 26, 2024
Geliştirici
Historyofart.app
Kategoriler
Education
Platformlar
Android
İndirmeler
0
Lisans
Free
Paket Adı
com.historyofart
Şimdi İndir

History of Art - Sanat Tarihi Hakkında Daha Fazla

İNSANOĞLUNUN YARATICILIK TARİHİNİ KEŞFEDİN

Tarih öncesinden günümüze kadar olan sanat yolculuğuna çıkmak isteyenler için tasarlanmış olan ‘History of Art’ uygulaması, sanatın farklı alanlarını kapsayan zengin içeriği ile size rehberlik ediyor.

Uygulamada, 200'den fazla sanat akımı ve stili, 300'den fazla kültür ve dönem, 350'den fazla mimari stil ve bölge, 180'den fazla sanat okulu ve grup, 40.000'den fazla sanatçı ve mimar, 120.000'den fazla sanat eseri, 50.000'den fazla mimari eser ve 200.000'den fazla Wikipedia makalesi bulunuyor.

Bu sayede, Antik Mısır'dan Aztek uygarlığına, Rönesans'tan Post-minimalizme kadar uzanan geniş bir zaman diliminde sanatın gelişimini ve çeşitliliğini keşfedebilirsiniz.

Uygulama, akımlar, stiller, kültürler, mimari stiller, sanat grupları, okullar ve eserlerin tarih boyunca nasıl geliştiğini ve birbirleriyle nasıl ilişkili olduğunu görebilmeniz için dönemlere ve çağlara göre ayrıştırılmıştır.

Örneğin, Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok, Romantizm, Realizm, Empresyonizm, Puantilizm, Sembolizm, Art Nouveau, Ekspresyonizm, Fovizm, Kübizm, Dada, Minimalizm, Pop Sanatı, Biomorfizm ve Neo-Minimalizm gibi akımlar ve stili, önde gelen eserleri ve sanatçılarıyla birlikte incelenebilir.

Ayrıca, Okyanusya’dan Afrika’ya, Çin’den Keşif Öncesi Amerika’ya kadar dünya üzerindeki 300'den fazla kültürü; Hint, Japon, Kore, Fars, Budist, Hindu, Osmanlı, Avustralya Yerlileri, Yeni Gine, Hawai, Nok, Akan, Hopewell, İnka, Olmek ve Aztek gibi kültürlerin önde gelen sanat eserleriyle birlikte keşfedebilirsiniz.

Uygulama ayrıca on binlerce mimari eserin yanı sıra Neolitik, Antik Roma, Vizigot, Abbasi, Hind-i İslam, Ekspresyonist, Modern, Brütal ve Neomodern gibi mimari stillerin örneklerini de sunuyor.

Ayrıca, sanatçıların eğitim gördükleri, birbirleriyle etkileşim içinde oldukları ve birbirlerine ilham verdikleri ortamlar olarak okullar ve gruplar da uygulamada kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır.

Örneğin, Florentine, Antwerp, Utagawa, Barbizon, Hudson River, Bauhaus, Nazarene, Skagen Painters ve Fluxus gibi okullar ve grupların önde gelen sanatçı ve eserleriyle birlikte incelenebilir.

Ayrıca, baskı resim, montaj, etkileşimli sanat, veduta, fotoğraf, gravür, kitsch, pitoresk ve daha birçok temel sanat terimini içeren bir sözlük de uygulamaya eklenmiştir.

Bu sayede, sanatı daha iyi anlamak ve incelemek için gerekli olan bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Uygulamanın diğer özellikleri arasında günlük bildirimler, haritalar, zaman çizelgeleri, favori yönetimi, ilgili Wikipedia makaleleri

Uygulamayı Oyla

Yorum ve İnceleme Ekle

Kullanıcı İncelemeleri

0 incelemeye göre
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum ve İnceleme Ekle
E-postanızı hiç kimseyle paylaşmayacağız.