below header
QR Kod
Google Çeviri

Google Çeviri

geliştirici Google LLC
(0 İncelemeler) Mart 08, 2024
Google Çeviri Google Çeviri Google Çeviri Google Çeviri Google Çeviri Google Çeviri

En Son Versiyon

Güncelle
Mart 08, 2024
Geliştirici
Google LLC
Kategoriler
Araçlar
Platformlar
Android
İndirmeler
0
Lisans
Free
Paket Adı
com.google.android.apps.translate
Şimdi İndir

Google Çeviri Hakkında Daha Fazla

• Metin çevirisi: Klavyeyle yazarak 108 dil arasında çeviri yapın

Dokun Çevir uygulaması, metinlerin kolayca çevrilmesini sağlayan bir uygulamadır. Kullanıcılar herhangi bir uygulamada kopyaladıkları metinleri Google Çeviri simgesine dokunarak çevirebilirler. Bu uygulama tüm dillerde desteklenmektedir. Böylece kullanıcılar herhangi bir dilde yazılmış metinleri anlamak ve iletişim kurmak için bu uygulamayı kullanabilirler. Çevrimdışı özelliği sayesinde, internet bağlantısı olmadan da çeviri yapılabilir. Bu özellik, seyahat sırasında ya da internet bağlantısının zayıf olduğu yerlerde kullanışlı olabilir.

Uygulamanın en dikkat çeken özelliklerinden biri de anında kamera çevirisi özelliğidir. Kullanıcılar sadece kamerayı doğrultarak resimlerdeki metinleri anında çevirebilirler. Bu özellik 94 dilde desteklenmektedir. Ayrıca, daha yüksek kalitede çeviri için kullanıcılar fotoğraf çekebilir veya fotoğrafları uygulamaya aktarabilirler. 90 dilde fotoğraf çevirisi yapılabilmektedir.

Uygulama aynı zamanda sohbetleri hızla çevirme özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde, iki farklı dilde yapılan sohbetler anında çevrilebilir. 70 dilde sohbet çevirisi yapılabilmektedir. Ayrıca, kullanıcılar metinleri klavye yerine el yazısıyla da çizebilirler. Bu özellik sayesinde 96 dilde el yazısı çevirisi yapılabilmektedir.

Uygulamanın bir diğer özelliği ise deyimler sözlüğüdür. Kullanıcılar çevrilmiş kelimeleri ve kelime öbeklerini yıldız ekleyerek kaydedebilirler. Bu sayede, ileride tekrar yararlanmak istedikleri kelimeleri kolayca bulabilirler. Ayrıca, deyimler sözlüğünü uygulama ve masaüstü bilgisayar arasında senkronize etmek için giriş yapılabilir.

Son olarak, uygulamanın farklı dillerde konuşan kişiler arasında gerçek zamanlı çeviri yapabilme özelliği de bulunmaktadır. 8 dilde gerçek zamanlı konuşma çevirisi yapılabilmektedir. Ayrıca, uygulamanın desteklediği dil çiftleri arasında Afrikaanca, Almanca, Arapça, Arnavutça, Assamca, Aymaraca, Azerbaycan dili, Bambara, Baskça, Belarusça gibi birçok dil bulunmaktadır.

Uygulamanın kullanımı için izinler gerekmektedir. Bu izinler mikrofon, kamera, harici depolama alanı ve hesaplar ve kimlik bilgilerine erişim izinleridir. Bu izinler sayesinde uygulama, kullanıcıların konuşmaları çevirmeleri, kamera aracılığıyla metinleri çevirmeleri, çevrimdışı çeviri verilerini indirmeleri ve cihazlar arasında senkronizasyon yapabilmeleri için gerekli bilgilere erişebilir.

Uygulamayı Oyla

Yorum ve İnceleme Ekle

Kullanıcı İncelemeleri

0 incelemeye göre
5 Yıldız
0
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorum ve İnceleme Ekle
E-postanızı hiç kimseyle paylaşmayacağız.