Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

GTA 5

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

GTA 5 Dünya Üzerinde En Sevilen Açık Dünya Tabanlı Aksiyon-Macera Oyunlarından Biridir

Rockstar Games’in piyasaya 1997 yılında başlatmış olduğu  Grand Theft Auto serisinin 7. oyunu olan GTA 5 2013 yılında piyasaya sunulmuş olup günümüze kadar popülerliğini korumuştur. Bilgisayar platformuna 2014 yılında çıkış yapan GTA 5 online modlarıyla birlikte aramıza katılmıştır.

Oyun severlerin kült diye tabir edilen olmazsa olmaz türde oyunlardan biridir.

Serinin diğer oyunlarında da olduğu gibi açık dünya aksiyon ve macera oyunu türlerini barındırır. Serinin diğer oyunlarında en büyük farkı ise artık tek 1 karakteri kontrol etmek yerine 3 karaktere sahip olmamızdır. Her birinin hikayesi birbirinden farklı olan 3 karakter, farklı karakteristik özellikleri ve bununla birlikte farklı yetenekleri bulunuyor.

Karakterlerin geçmişleri kısaca şu şekilde:

Michael:

Karmaşık bir aile hayatına sahip olan Michael eski suçlu olup profesyonel olarak banka soygunculuğu yapmıştır ve GTA 5’te de bu günlere geri dönmektedir.

Trevor:

Trevor öfke problemleri olana bir psikopattır. Michael’in çok eski bir arkadaşı olması hikayede ona büyük bir rol veriyor.

Franklin:

Michael ile tanışmadan önce hobi olarak arabalarla ilgilenen Franklin’in Michael ile tanışmasının ardından hayatı değişiyor ve bir suçluya dönüşüyor.

Grand Theft Auto serisini sevenler için GTA 5 oyunulara çok büyük oranda özgürlük sunmaktadır. Oyunun içinde aklınıza gelebilecek tüm taşıtları kullanabilmektesiniz. Yalnızca otobüs, otomobil, tank vs. gibi kara taşıtları değil ya da jet ski vs. gibi deniz taşıtları değil, helikopter hatta uçak bile kullanabilmektesiniz.

Not: GTA 5’i bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz için Rockstar Social Club hesabınız bulunmalı ve giriş yapmalısınız.

Bununla birlikte son günlerde adını RP (role play) serverleri ile duyurmuş olan GTA 5’ile ve five m uygulamasını kullanarak bu serverlere girip çeşitli roller yapabilirsiniz.

GTA 5 YAPILAN YORUMLAR